بررسی ثبت اختراع "موی هوشمند" سونی

سونی با ثبت اختراع موی مصنوعی یا smartwig‌ پتانسیل استفاده از چیزی شبیه کلاه گیس مصنوعی برای ناوبری جاده ای، چک کردن فشار خون با اتصالات بی سیم را برای خود هموار ساخت.آنچه سونی خواهد ساخت در واقع نوعی کشنده برنامه های کاربردی خواهد بود که زندگی را هوشمندتر ساخته و باعث می شود تا ابزار الکترونیک پوشیدنی یک گام به جلو روند.

قرار است ابزارهایی که با این فناوری نویت ساخته می شوند، جزیی از سر و یا چسبان به موی کاربر تعریف شود که از طریق اتصالات بی سیم به بخشهای پزشکی و سلامت و ... کمک کند.

تاکنون ابزاری مانند عینک گوگل و ساعتهای هوشمند در این راه گام برداشته اند اما بدلیل وابستگی به اپ های روی گوشی و اتصال به گوشی هوشمند انسان را راضی نکرده اند و توسعه آنها در پرده ای از ابهام فرو رفته است.

موی حاوی اطلاعات یا موی هوشمند که داخل خود همه چیز داشته باشد، ایده ای است که به گفته تاکویا کوزی و هیروکا توبیتا از توسعه دهندگان موی هوشمند یا smartwig سونی، دنبال ان است.

یک حسگر، یک سی پی یو، رابط ارتباطاتی با کامپیوتر ثانویه و البته یک کلاه گیس یا موی مصنوعی جاسازی شده روی سر فاکتورهای تشکیل دهنده smartwig است که کارهایی مانند نظارت بر محیط اطراف، نظارت بر سلامت کاربر،رابط کاربری EEG را بر عهده خواهد داشت.

در ثبت اختراع مذکور صحبت از یک اشاره گر لیزر روی سر که توسط ابرو هدایت می شود، آمده است که به درستی مفهوم نبوده و پنهان کردن ابزار مذکور روی سر نیز به خوبی مشخص نشده است.
برگشت
سیستم سازان گویش
سیستم تلفن گویا  فکس سرور Fax Server
ارتباط با ما

در باره ی سیستم سازان گویش     

طرح های اجرایی

مشتریان

اخبار سیستم سازان گویش

نقشه سایت

فروش و پشتیبانی

دانلود

دعوت به همکاری

 
تلفن گویا

مزیت های تلفن گویا

طرح هایی اجرایی

سیستم رزرو  تلفن گویا     

کاربرد های تلفن گویا

 

 

 

 

Fax Server

مدیریت بهینه فکس

امکانات فکس سرور

امکانات ویژه ی سرور فکس