استریسک

استریسک

در سال 1999 مرد جوانی به نام مارک سپنسر که در حال به پایان رسانیدن رشته ی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آبرن بود به یک مفهوم جالب در کسب و کار رسید. سال 1999 نقطه ی اوج در انقلاب .com  بود و هزاران شرکت تجاری در سراسر دنیا به این نکته پی بردند که آن ها می توانند با استفاده از سیستم عامل مجانی لینوکس به جای سیستم عامل های اختصاصی در هزینه های خود صرفه جویی کنند. متاسفانه کمبود پشتیبانی برای سیستم عامل های لینوکس در آن زمان وجود داشت. مارک تصمیم گرفت شرکتی با نام "پشتیبانی سرویس های لینوکس" تاسیس کند تا این خلا را پر کند.

این ایده چند ماه بعد به یک دفتر کوچک با تعدادی از کارشناسان لینوکس تبدیل شد. این کار گسترش پیدا کرد به صورتی که در عرض چند ماه موفق به راه اندازی یک سیستم تلفن در سراسر تیم پشتیبانی شدند. مارک تعدادی فروشنده استخدام کرد و فروش این سیستم را آغاز کرد. او موفق به درآوردن 50.000$ شد و بودجه ی او برای گرفتن پروژه ها آماده شد.

به جای گرفتن یک وام کاری مارک یک تصمیم سرنوشت ساز گرفت و آن نوشتن سیستم تلفن خودش بود. چرا که نه؟ یک سیستم تلفنی فقط یک کامپیوتر در حال اجرای نرم افزار تلفن است. درسته؟. او نمی دانست که این کار تا چه اندازه مشکل است. او پول قرض کرد و یک دهه را صرف پشتبیانی لینوکس کرد . او نمی دانست که چه چیزی را نمی داند. شروع به نوشتن کرد. نوشت، نوشت و نوشت

 مارک پروژه عملی مهندسی خود را در آدتران،  تولید کننده تجهیزات  شبکه و ارتباطات در هانتسویله، به پایان رسانید. او به سختی برای توسعه سیستم ا رتباط های راه دور تلاش کرد. تجربه های ارزشمند او با راه اندازی سیستم استریسک به اثبات رسید. او هسته ی اصلی استریسک را آماده کرد و کد های نوشته شده برای برنامه اش را در اینترنت تحت مجوز  GPL  قرار داد.

در عرض چند ماه ایده  " سانترال Open source  " در بر گرفته شد.برخی پروژه های Open Source  دیگر نیز وجود داشتند اما هیچ کدام با اندازه ی استریسک در جامعه ارتباطات جهانی حرفی برای گفتن نداشتند. بعد از راه اندازی سرویس مارک صد ها ( امروزه هزاران ) شرکت تولید کننده شروع به ارائه ویژگی های جدید کردند.

 این سایت در گذشته با عنوان گونش سیستم نامگذاری شده بود.

سیستم سازان گویش
سیستم تلفن گویا  فکس سرور Fax Server
ارتباط با ما

در باره ی سیستم سازان گویش     

طرح های اجرایی

مشتریان

اخبار سیستم سازان گویش

نقشه سایت

فروش و پشتیبانی

دانلود

دعوت به همکاری

 
تلفن گویا

مزیت های تلفن گویا

طرح هایی اجرایی

سیستم رزرو  تلفن گویا     

کاربرد های تلفن گویا

 

 

 

 

Fax Server

مدیریت بهینه فکس

امکانات فکس سرور

امکانات ویژه ی سرور فکس